פרחי באך

פרחי באך

מהם פרחי באך?

פרחי באך הוא טיפול באמצעות תמציות פרחים. הטיפול ניתן כדי להקל על הלחץ היומי, להתמודד עם דאגות קלות במצב הרוח, להרגיע רגשות חרדים ולהפחתת תסכול וכעס.

"תמצית" של פרחי באך מורכבת ממים וקמצוץ ברנדי בשילוב אחד­­­ מ 38 פרחים שונים.  הטיפול נקרא על שם ד"ר אדוארד באך, שמחקרו הביא להתפתחותו באנגליה בשנות השלושים. טיפול זה מבקש ליצור איזון באזורים של הפרעה אנרגטית. הטיפול פונה באופן ספציפי לגוף הרגשי של מערכת האנרגיה. מטרתו להחזיר את ההרמוניה הרגשית.

הטיפול בפרחי באך מתקיים בקליניקה פרטית במושב בני ציון. הטיפול בנוי ממפגש הכרות בהם מבינים את מטרת המטופל  והמטפל רוקח תמצית מותאמת. מספר המפגשים משתנה מאדם לאדם ולתלוי בהגדרת מטרות.

במה מטפלת התמצית של בפרחי באך?

ניתן לטפל בכל הרגשות השליליים באמצעות התמצית. לדוגמה, הם מטפלים בעצב, בייאוש, בחוסר תקווה, בעצבנות, בזעם, בתרעומת, בהלה, דאגה, דאגה לבני משפחה, חוסר וודאות, ספק עצמי, ביישנות, עייפות, הכאת מצבים, כאב ללא סיבה פיזית, אימפולסיביות, תסיסה, דחיינות, חלומות בהקיץ , חרדות מעורפלות, פוביות ספציפיות וכל רגש מטריד אחר.

על התמציות פרחים

התמציות אינם רפואיים. ניתן לקחת אותם יחד עם כל מזון, עשב, מוצר בריאות או תרופה מבלי לגרום לאינטראקציה כלשהי. פרחי באך מתייחסים לנטייה הרגשית הלא בריאה, כלומר כאשר הרגש המטריד אינו פעיל יותר, הטיפול בפרחים מופסק. התמציות יכולים להילקח בבטחה על ידי תינוקות, נשים בהריון או מניקות, קשישים ואפילו כאלה הסובלים מאלרגיות לפרחים.